Wpływ dźwięku na ciało człowieka
Masaż dźwiękiem jest dla całego organizmu okazją do odpoczynku, oczyszczenia z toksyn, wzmocnienia i regeneracji. Podczas, gdy delikatne drgania głęboko wnikają w ciało, narządy wewnętrzne i wszystkie tkanki są delikatnie masowane i wchłaniają konkretne, korzystne dla siebie częstotliwości dźwięku. 
 
Ciało reaguje podobnie, jak przy treningu autogennym – następuje m.in. zwolnienie akcji serca, normalizacja ciśnienia, rozluźnienie mięśni, pogłębienie oddechu.
Częstotliwość fal mózgowych obniża się do poziomu alfa – poziomu typowego do stanu relaksu, stanu tuż przed zaśnięciem. Stan ten wywołuje wiele pozytywnych zmian fizjologicznych – m.in. polepszenie przemiany materii, wzmocnienie systemu odpornościowego, dotlenienie i regenerację tkanek, odblokowanie połączeń nerwowych i naczyń krwionośnych, usunięcie skutków stresu z organizmu. Dlatego masaż dźwiękiem sprawdza się w leczeniu chorób cywilizacyjnych - jako terapia wspomagająca lub stosowana samodzielnie. 

Każdy z nas jest wyposażony w potężne narzędzie samouzdrawiania – nazywanego przez medycynę naturalną „lekarzem wewnętrznym”, a określanym jako „homeostaza” w psychologii zdrowia i medycynie. Mechanizm ten ulega osłabieniu na skutek stresu, niezdrowego trybu życia, wpływu środowiska, obciążeń genetycznych, życiowych itp. Zaburzenia mechanizmów utrzymania homeostazy są przyczyną pojawiania się większości chorób. Masaż dźwiękiem pomaga tę wewnętrzną równowagę i siłę odzyskać.

Osoba masowana, odczuwając swoje doznania i słysząc różnice w brzmieniu mis na poszczególnych punktach swojego ciała, sama może uświadomić sobie, przez które miejsca dźwięk płynie swobodnie, a które wymagają pomocy. Kolejne zabiegi zmieniają wyraźnie te doznania – tym samym staje się jasne, że dźwięk przenikając przez ciało oczyszcza je, transformuje, regeneruje, uruchamia naturalny przepływ energii w ciele. Przywrócenie naturalnego krążenia energii sprawia, że siły odzyskuje tzw. lekarz wewnętrzny, a to z kolei owocuje poprawą zdrowia (również w przypadku chorób przewlekłych), ustąpieniem bólu, wzrostem energii, poprawą samopoczucia.
 
Aby w pełni skorzystać z dobrodziejstwa masażu dźwiękiem na poziomie fizycznym:

* zadbaj o swój komfort fizyczny - aby leżało Ci się wygodnie, a jeśli pozycja stanie się    niewygodna     w trakcie zabiegu – powiedz o tym masażyście, na pewno da się ją zmienić
* staraj się jak najbardziej rozluźnić, poczuć przyjemny ciężar i ciepło rozluźnionego ciała
* wsłuchaj się w dźwięki mis, poddaj się temu, co się dzieje; jeśli pojawią się specjalne życzenia,        będzie można wyrazić je na końcu masażu
* nie blokuj odruchów ciała (westchnienia, ziewania, burczenia w brzuchu, itp.)
* jeśli będziesz potrzebować krótkiej przerwy i wizyty w toalecie powiedz o tym