Kursy masażu
KURSY MASAŻU MISAMI DŹWIĘKOWYMI


Przeznaczone są dla osób zainteresowanych wykorzystaniem harmonizującej mocy dźwięku w swoim prywatnym życiu, a także - po ukończeniu cyklu czterech stopni - w swoim zawodzie,zostając masażystą dźwiękiem lub stosując misy jako metodę uzupełniającą dotychczasową praktykę.

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie muzyczne ani praktyka masażysty

Terapia dźwiękiem mis jest terapią uniwersalną i można ją stosować jako metodę indywidualną lub w połączeniu z innymi

Możliwości zastosowania masażu i terapii dźwiękiem:
- dla lekarzy,
- dla terapeutów, psychoterapeutów i bioenergoterapeutów,
- w SPA, w dziedzinie kosmetyki i odnowy biologicznej,
- w hospicjach i szpitalach,
- w pracy z dziećmi i dorosłymi wymagającymi stałej opieki,
- w przedszkolach,
- w szkołach,
- w domach opieki społecznej,
- w przygotowaniach przed- i poporodowych,
- do prowadzenia medytacji indywidualnych i grupowych,
- do terapii w wodzie.

Jak wygląda cykl szkoleń masażu dźwiękiem według metody Petera Hessa ?

Celem kursu 1 stopnia jest przekazanie podstawowych zasad masażu dźwiękiem według metody Petera Hessa. Uczestnicy poznają misy dźwiękowe i ich właściwości, doświadczają masażu dźwiękiem na sobie, uzyskują pierwsze instrukcje dotyczące jego stosowania i samodzielnie wykonują masaż dźwiękiem pod czujnym okiem instruktora. Istotnym elementem tego warsztatu, jest doświadczanie ciałem oraz oswojenie się z dźwiękiem i wibracją mis dźwiękowych. Uzupełnieniem są wskazówki dotyczące masażyspecjalizowanych oraz zapoznanie się z doświadczeniem osób aktywnie pracujących z dźwiękiem mis od wielu lat. Wymiana pierwszych doświadczeń, zabawy z dźwiękiem oraz określenie gamy zastosowań i granic bezpieczeństwa - dopełniają ten warsztat.

Ważna informacja: kurs wprowadzający 1 stopnia umożliwia kontynuowanie dalszej nauki; uczestnicy otrzymują zaświadczenie uprawniające do ubiegania się o udział w kolejnych etapach szkoleń. Nie daje on uprawnień posługiwania się tytułem masażysty dźwiękiem w praktyce zawodowej; jest to spotkanie wprowadzające w fascynujący świat dźwięku mis i gongów, świat, który warto poznać choćby w zarysie.

Celem szkolenia 2 stopnia jest rozszerzenie zastosowania masażu dźwiękiem od ciała po materię subtelną - aurę zdrowia i aurę (pole orgonowe), aby odczuwać i poczuć je poprzez dźwięk i rozwijać wrażliwość w tym obszarze. Chodzi o doświadczenie i poznanie, iż w aurze zdrowia i w aurze odzwierciedlają się problemy zdrowotne. Mogą być one harmonizowane na każdym z tych poziomów. Poprzez dźwięki mis i gongów uczymy się oczyszczać, wzmacniać i energetyzować aurę zdrowia i aurę orgonową.
Tematy:
Prezentacje dotyczące aury zdrowia i aury oraz ich znaczenia dla pracy z dźwiękiem
Wyczuwanie aury zdrowia i aury poprzez dłonie
Wyczuwanie aury zdrowia i aury poprzez śpiewane tony i współgrający dźwięk
Odczuwanie aury zdrowia i aury poprzez misy dźwiękowe i gongi
Zastosowanie mis dźwiękowych w aurze zdrowia i w aurze
Oczyszczenie i wzmocnienie aury zdrowia i aury poprzez gong typu Fen i TamTam
Medytacje i kąpiele dźwiękowe z gongami


Koszty uczestnictwa:
I stopień 550 zł, II stopień 580zł

Osoby powtarzające kurs płacą połowę ceny

W cenie: kurs w klimatycznym miejscu w Łodzi, materiały szkoleniowe, certyfikat uprawniający do kontynuowania szkolenia w Polsce lub na świecie, poczęstunek, kawa i herbata. Możliwość noclegu po wcześniejszym ustaleniu.
Uczestnicy kursu mogą zakupić w kursowych - niższych cenach oryginalny sprzęt i misy z certyfikatem Peter Hess Instytut. Są to misy najwyższej jakości, wykonane ze stopu 12 metali, produkowane w Nepalu wyłącznie do celów terapeutycznych.

Ważne:
Pełne szkolenie obejmuje ukończenie czterech stopni kursu, program kształcenia obejmuje 84 godziny lekcyjne (po 45 minut).
Po ukończeniu całego cyklu zajęć uczestnicy otrzymają certyfikat, który uprawnia do wykonywania masażu dźwiękiem według Petera Hessa w granicach przewidzianych przez prawo.
Na temat dalszego kształcenia informacje mozna otrzymac podczas kursu.