Kąpiele w dźwiękach mis i gongów Zajęcia grupowe.
 
Kąpiel w dźwiękach to podróż w nieznane, rodzaj medytacji i modlitwy.
Modlitwy, podczas której towarzyszą Ci sferyczne dźwięki mis, gongów, monokordu, dzwonków, modlitwie innych instrumentów.
W modlitwie tej – i koncercie zarazem - bierze też udział przyroda, otaczający nas świat.

Bardzo ważną rolę podczas grupowej sesji dźwiękowej spełnia gong, wytwarzający absolutną pełnię dźwięku OM, symbol początku wszechświata. Jest jednym z najstarszych znanych ludzkości instrumentów, pojawił się 3-4 tys. lat temu w Mezopotamii.

Gong jest instrumentem o potężnych wibracjach, dlatego docierają one nie tylko do naszych uszu, ale odczuwane są w całym ciele. Fale dźwiękowe działają holistycznie - masują całego człowieka, wszystkie organy wewnętrzne, umysł, nasze emocje i duszę.

Ponieważ każdy z nas jest inny, więc każda osoba uczestnicząca w kąpieli dźwiękowej może przeżywać seanse na swój sposób, a jednocześnie przez tę samą osobę seans może być przeżywany za każdym razem inaczej.  

Celem kąpieli w gongu jest całkowite odprężenie i uwolnienie od napięć, dlatego podczas zabiegu mogą pojawiać się miłe lub niemiłe, przemijające stany. Można odczuwać w ciele ciepło lub zimno, dreszcze, przenikające prądy. Zdarza się, że odzywa się stary ból lub stan emocjonalny, przypomina się jakaś historia. Nie trzeba się tym niepokoić czy tego oceniać – są to oznaki oczyszczania, zawsze przemijające. Ale też mogą pojawić się uczucia „wyjścia z ciała”, wyjątkowej lekkości i radości, wielu czuje się odmłodzonych, napełnionych energią. Czasem pojawiają się przed oczami światła, kolory, obrazy. Każda kąpiel w dźwiękach to wewnętrzna przemiana, to również możliwość poznania siebie.Po dźwiękowej kąpieli – jak po głębokiej medytacji – zazwyczaj pojawia się odczucie całkowitej ciszy, spokoju, dobrostanu, które utrzymują się jeszcze długo.

Rezultaty, jakie możesz zauważyć poddając się systematycznie kąpielom w dźwiękach:

- uzdrowienie i odmłodzenie organizmu
- dźwięk wspomaga regenerację (następuje odbudowa DNA, odbudowa komórkowa)
- uregulowanie snu, głębszy sen
- wewnętrzne uspokojenie, rozluźnienie, oczyszczenie - odczucie bycia tu i teraz
- odzyskanie radości wewnętrznej i zaufania do życia
- uzyskanie wiary w swoją intuicję i wewnętrzne prowadzenie, a dalsze podążanie za swoją wewnętrzną mądrością umożliwi dokonywanie właściwych wyborów w naszej pracy, partnerstwie, życiu rodzinnym
- pewność siebie, spontaniczność
- uspokojenie umysłu i wzmocnienie koncentracji
- uruchomienie twórczej inspiracji
- pobudzenia energii, dotarcie do źródeł wewnętrznej siły
- transformacja osobowości
- uwolnienie i oświecenie
- większa świadomość ciała i samego siebie
- rozwój empatii i wrażliwości
- otwarcie serca i uzyskanie pozytywnego nastawienie do świata i ludzi
- otwarcie się na pozytywne zmiany wzbogacające życie, poprawiające relacje z innymi, sytuację zawodową
- wzmocnienie związku z Bogiem, pogłębienie modlitwy i zaznanie czułej pomocy istot duchowych