Emocje, myśli masowane dźwiękiem
W starożytnym Egipcie mawiano, ze cierpienia są wytworem własnych myśli.

Dziś coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że nie jesteśmy tylko ciałem – na stan naszego zdrowia ogromny wpływ ma nasza psychika. Męczące, trudne emocje czy myśli mogą wywołać fizyczną chorobę, a jasne uczucia i pogoda ducha mają błogosławiony wpływ na cały organizm.

Nasze ciało pamięta i przechowuje w swych komórkach wszystkie zdarzenia życia.
Ten swoisty bagaż, zazwyczaj nieuświadomiony, nosimy ze sobą przez lata – a nawet przez wieki,
jeśli jest to bagaż „pokoleniowy”. Bagaż ten, noszony w formie pancerza oddzielającego nas od naszych prawdziwych uczuć, kradnie naszą energię, zaufanie do świata, wreszcie – staje się przyczyną chorób.
Masaż dźwiękiem pozwala na zrzucenie pancerza ograniczeń, jaki nosimy w sobie i odkrycie twórczej energii i radości z każdej chwili życia.
Odblokowywanie przepływu energii w ciele, odczuwane jako ciepło lub wrażenie lekkości – bardzo częste po masażu, jest właśnie pozbyciem się bagażu, jaki nieświadomie nosiliśmy.

Masaż dźwiękiem jest wewnętrzną kąpielą, dźwięki mis oczyszczają nas na poziomie psychicznym:
 
* uspokajają umysł - wchodzimy w głęboki relaks, w którym rozpuszczają się wszelkie blokady, ograniczenia, niepotrzebne myśli (zamartwianie się, niepokoje, gonitwa myślowa, wstyd, ocenianie siebie i innych, żal, poczucie niemocy, itp.)

* oczyszczają emocje – odchodzą lęki, agresja, frustracje, zahamowania, kompleksy, wątpliwości, itp (pomoc w leczeniu chorób psychosomatycznych, depresji)

* przywracają harmonię wewnętrzną i spokój

* dodają energii potrzebnej do realizowania zadań w codziennym życiu.

* stymulują zaufanie do siebie i kreatywność

* pomagają w swobodnej komunikacji, otwierają na właściwe kontakty z ludźmi.

Aby w pełni skorzystać z dobrodziejstwa masażu dźwiękiem na poziomie psychiki:,
 
* rozluźnij się wewnętrznie – na ile to możliwe odsuń sprawy dnia, wsłuchaj się w kojące dźwięki, przenieś się w wyobraźni w miejsca w przyrodzie, które lubisz
 
* nie ma potrzeby kontrolowania przebiegu masażu – nad tym czuwa masażysta – pozwól, by się działo, a jeśli będziesz mieć specjalne życzenia – mogą być one wyrażone pod koniec zabiegu